KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7383293
nr 738 3293
Våge Albråten
(1913-1995), Sverige
Akvareller, 2 st. Albråten, signerade, stadsmotiv + landskap, motivets mått: 32x40 + 30x24
Per Våge Albråten, svensk bildkonstnär född 1913 i Örebro, död 1995 i Arvika.
Utrop:
400 kr
Såld:
550 kr
måndag 30 januari 2012
kl 17:33:12
500 kr
500 kr
Våge Albråten
Läs mer om Våge Albråten